10 důvodu proč používat online kalendář

1. Můžete myslet na jiné věci, aneb nemusíte si pamatovat co kdy bude.
2. Zapamatujte si víc informací, aneb bude to vypadat, že nemáte problémy s pamětí 😉
3. Vzpomenete si zavčas, aneb kalendář Vás upomínkou kopne do… před událostí a vy se vhodně připravíte nebo vyrazíte zavčas.
4. Koho určíte, ten může vidět, jak to s Vámi vypadá, aneb budete působit důležitě, že máte nabitý program.
5. Oddělíte si více svých rolí v čase, aneb od některých svých plánů a povinností si můžete psychicky odpočinout a chvíli je nevidět a zapomenout na ně.
6. Dostanete do života pravidelnost, aneb nenakupíte si resty na konec měsíce.
7. Vaše úkoly, plány a přání se ukotví v čase a budete na nich pracovat, aneb nenecháte se strhnout aktuálními tlaky, nápady, asociacemi atd. („Víte pane řediteli, já v tomto termínu musím udělat to, co jsme si domluvili včera. Tento nový úkol zařadíme na příští středu ve dvě, souhlasíte? Nebo ten včerejší úkol už není potřeba?“).
8. Můžete plánovat snadněji aktivity s jinými lidmi, aneb už neuslyšíte “ Víš já už něco mám“, a nebo si to můžete ověřit (ale musíte strhnout pro online kalendář i lidi okolo…).
9. Snadněji domluvíte setkání s lidmi, aneb konec řečí typu „Jo někdy se domluvíme a sejdeme se. Teď nevím…“ („Hele, tak jo, mě se to hodí ve čtvrtek v sedm, co ty na to?“).
10. Snadno si zpětně vzpomenete co kdy bylo, kdybyste si to náhodou nepamatovali 😉

Varování: Toto není návod, jak přestat používat mozek, věřit druhým, že nemají čas, a v čase a prostoru se nechávat strhnout aktuálními lákadly a nabídkami (naopak budete vědět, kdy si to můžete s klidným svědomím dovolit a nepůsobí to dvakrát víc práce druhý den).

Příště: 10 důvodu proč se někdy radši nedívat do kalendáře… 🙂